Pasty do zębów z konopi

Pasty do zębów z konopi zyskują na popularności, a wszystko za sprawą składu, który stanowi świetną alternatywę dla formuł tradycyjnych past do zębów. Jak sama nazwa wskazuje, kluczowym składnikiem produktów są konopie, CBD, olej czy ekstrakt z nasion konopi.

Staranna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna dla zdrowia, a także pięknych i śnieżnobiałych zębów. Coraz częściej konsumenci sięgają po pasty konopne, które cenione są przede wszystkim za wielokierunkowe działanie.

Pasty do zębów z konopi – charakterystyka

Pasty do zębów z konopi swoją popularność zawdzięczają rosnącej świadomości społecznej w kwestii produktów konopnych, zwłaszcza dobroczynnym właściwościom CBD, które jest obecne w wielu produktach kosmetycznych – do pielęgnacji skóry, włosów, a także jamy ustnej.

Większość past konopnych, które dostępne są na rynku, są preparatami naturalnymi – nierzadko pozbawionymi fluoru czy też innych potencjalnie szkodliwych związków. Stanowią więc naturalną alternatywę dla większości past do zębów, które można odnaleźć na rynku.

Zazwyczaj głównym składnikiem past do zębów z konopi jest olej konopny (z nasion), który uzyskiwany jest w wyniku procesu tłoczenia na zimno, ale niektórzy producenci wykorzystują także ekstrakt konopny (CBD) pochodzący z kwiatostanów roślin.

Jak powszechnie wiadomo, olej konopny jest prawdziwą bombą witaminową. Zawiera m, in. witaminy, minerały, idealne proporcje kwasów omega-3 oraz omega-5, aminokwasy, przeciwutleniacze, fosfolipidy czy proteiny, a więc wszystkie substancje, które kompleksowo zatroszczą się o jamę ustną – zęby oraz dziąsła.

Pasty do zębów z konopi, czy to na bazie oleju czy ekstraktu, swoim działaniem nie różnią się od tradycyjnych past do zębów, bowiem mają przede wszystkim oczyszczać zęby, a także eliminować osad i płytkę nazębną, ale też delikatnie wybielać szkliwo i dbać o dziąsła. Co ważne, konopie znane są ze swojego działania przeciwzapalnego i antybakteryjnego, co w przypadku past do zębów, również ma bardzo duże znaczenie.

Pasty do zębów z konopi – jak stosować?

Pasty do zębów z konopi, bazują na legalnej odmianie rośliny, a więc konopiach siewnych. Są to więc produkty całkowicie bezpieczne, które za sprawą swoich składników i prozdrowotnych właściwości, polecane są w zasadzie każdemu.

Rynki drogeryjny i apteczny oferują mnóstwo konopnych past do zębów, a wybór konkretnej powinien być uzależniony od naszych indywidualnych preferencji, bowiem do wyboru są pasty konopne pielęgnujące, łagodzące, wybielające itp.

Pasty do zębów z konopi swoim sposobem użycia nie różnią się od innych preparatów do higieny jamy ustnej. Należy po nie sięgać minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku i pamiętać o starannym szczotkowaniu zębów.

Pasty konopne często polecane są osobom z nadwrażliwością szyjek zębowych, wrażliwością dziąseł, z paradontozą czy przy zwiększonej skłonności do tworzenia się próchnicy, przede wszystkim dlatego, że konopie działają regenerująco i przeciwzapalnie.

Jeżeli szukasz past do zębów z konopi dobrej jakości i w przystępnych cenach, odwiedź stronę sklepu ChillMedic. Oferujemy produkty renomowanych marek, jak Cannaderm czy Dentacann. Pasta do zębów Cannaderm polecana jest do codziennej pielęgnacji zębów. Oprócz oleju konopnego zawiera goździki, miętę oraz szałwię.

Z kolei konopna pasta marki Dentacann nie zawiera fluoru, a bazuje na aktywnym węglu i sproszkowanym kalidencie. Doskonale czyści, odświeża oddech i łagodnie wybiela zęby. Wzmacnia szkliwo, usuwa płytkę nazębną i zapobiega rozwojowi próchnicy. Naturalną pastę do zębów mogą stosować również dzieci powyżej 3. roku życia.