Darmowa dostawa od 200zł

 +48 726 550 918

biuro.chillmedic@gmail.com

Boveda

Firma, której korzenie sięgają stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Światowy lider dziedzinie dwukierunkowej kontroli wilgotności suszu konopnego, cygar, marihuany medycznej i instrumentów drewnianych. Firma została założona 1 lipca 1997 r. narodziła się z miłości do aromatycznego zapachu świeżych ziół i tytoniu.

Producent wykorzystuje prostą, lecz niezwykle precyzyjnie dopracowaną konstrukcję swoich regulatorów wilgotności. Naturalne sole jakie zawiera każde opakowanie saszetek boveda to niezwykle „inteligentne” sole które wiedzą, kiedy wchłonąć, a kiedy uwolnić parę wodną.

Jak stosować Regulatory wilgotności Boveda

Zastosowanie regulatorów jest proste i szybkie. Wystarczy wyjąć z foliowego opakowania saszetkę i umieścić ją w pudełku z produktem którego zachowanie świeżości jest dla nas istotnym elementem. Saszetki można stosować wszędzie tam, gdzie produkty wymagają ochrony przed wilgocią.

Zastosowanie Regulatorów wilgotności:

Regulatory wilgotności Boveda są stosowane przez największych producentów suszu konopnego w tym polskiego producenta Sativa Poland. Wykorzystywane są do ochrony kwiatów konopi poprzez oryginalną tarczę terpenową, która umieszczana jest pośród kwiatów, aby zapobiec parowaniu terpenów. Parowanie bowiem wpływa na aromat, smak i działanie konopi. Boveda zapewnia konsumentom pełne wrażenia terpenowe jakie daje im naturalna konopia. Wykorzystują je wszyscy którym zależy na oferowanym, bądź posiadanym asortymencie. Swoje zastosowanie znajduje nie tylko w ochronie suszu konopnego, ale także muzeach sztuki jako środek zabezpieczający dzieła sztuki, pośród producentów żywności w celu przedłużenia okresu przydatności do spożycia i poprawy smaku dostarczanego konsumentom, a także do ochrony instrumentów drewnianych.

Pierwsze kroki

Początkowo Boveda nosiła nazwę Humidipak, który został zaprojektowany, oraz stworzony do ochrony cygar. Ponieważ dwukierunkowa kontrola wilgotności została zaprojektowana tak, aby utrzymać bardzo określony poziom wilgotności względnej (+/- 2% RH) w bardzo szybkim tempie zaczętą ją wykorzystywać do rozwiązywania problemów związanych z wilgocią w opakowaniach w wielu różnych dziedzinach. 

Produkty marki Boveda są dostępne w wielu poziomach wilgotności względnej (RH) w zakresie od 11% do 95% RH. (Formuły handlowe są obecnie dostępne w następujących poziomach wilgotności względnej: 11, 20, 32, 49, 50, 59, 62, 65, 67, 69, 72, 75, 78, 84 i 95%).

W przypadku konopi stosuję się regulatory wilgotności Boveda 58% RH i 62% RH – zapewniają one długotrwałą świeżość, a co za tym idzie zachowanie właściwości i aromatu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl