Młynki do suszu

Młynki do suszu są jednym z podstawowych akcesoriów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika produktów konopnych. Rozdrobnienie czy też zmielenie ziół, powoduje nie tylko, że otrzymujemy formę łatwiejszą do spożycia, ale jednocześnie wyciągamy z nich maksimum wartości odżywczych, czyli też zdrowotnych.

Susz konopny jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów wśród produktów CBD. Jego właściwości porównać można do medycznej marihuany, jednak z uwagi na ograniczoną do minimum zawartość THC, jest całkowicie legalny i bezpieczny.

Młynki do suszu – co to właściwie jest?

Młynki do suszu wymiennie bywają nazywane również grinderami oraz kraszerami. To nic innego, jak niedużej wielkości akcesoria, których zadaniem jest rozdrobnienie suszu konopnego, by wydobyć z niego 100% właściwości prozdrowotnych, a także doznań smakowych i zapachowych.

Młynki do zioła zyskują coraz większą popularność na rynku głównie za sprawą swojej praktyczności i funkcjonalności, bowiem pozwalają w szybki i wygodny sposób rozkruszyć i zmielić susz, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kruszenie suszu opuszkami palców.

Warto przy tym podkreślić, że im drobniejszą postać ma zioło, tym łatwiej uformować jointy CBD czy też wprowadzić je do komory waporyzatora. Jednocześnie zmielenie produktu wpływa na skuteczność i jakość substancji aktywnych zawartych w suszu.

Zainteresowanie młynkami do suszu jest coraz większe, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej produktów z tej kategorii. Przebierać można w kolorach, wielkościach czy kształtach, ale także w materiałach, z których są wykonane.

Najchętniej wybierane akcesoria wykonane są metalu, aluminium lub też akrylu. Pierwsze dwa są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia oraz pęknięcia. Z kolei młynki do zioła akrylowe są bardzo lekkie i poręczne. Jeśli zależy nam, by nasze akcesorium było nie tylko praktyczne, ale i ekologiczne, możemy zdecydować się na drewniane grindery, które z pewnością są nie lada gratką dla kolekcjonerów z uwagi na swój unikatowy design.

Młynki do suszu mogą różnić się między sobą również sposobem działania. Mowa tu – poza grinderami manualnymi – o młynkach elektrycznych, które są szczególnie wygodne i nie wymagają od nas większego zaangażowania podczas mielenia suszu. Do wyboru są także młynki wiatrakowe oraz z korbką.

Młynki do suszu – sposób na efektywną suplementację CBD

Młynki do suszu sprawiają, że zioło uzyskuje właściwą konsystencję, która jest niezwykle ważna dla wydobycia dobroczynnych substancji aktywnych. Zmielenie suszu pozwala na wykorzystanie rośliny w całości, a maszynka ułatwia proces rozdrabniania zioła i przygotowywania go do waporyzacji, skręcenia jointa czy nawet naparu.

Najważniejsze jest jednak to, że rozdrobnienie czy też zmielenie suszu, pozwala w 100% korzystać z jego prozdrowotnych właściwości i liczyć na lepsze efekty waporyzacji. Precyzyjnie zmielenie i rozkruszenie suszu, czyni go gotowym do umieszczenia w komorze grzewczej waporyzatora czy też bibułce do jointa, ale też – odpowiednio zmielone zioło wydobywa z siebie jeszcze więcej cennych substancji i aromatów.

Zmielony susz jest po prostu mocniejszy, a sama maszynka powoduje, że kontakt ziół z dłońmi jest ograniczony, a więc minimalizujemy ryzyko wchłaniania cennych składników przez skórę. Młynki do suszu pozwalają zachować pełnię aromatu i smaku suszu.

Młynki do suszu z wysokiej jakości materiałów, solidnie wykonane i trwałe, możesz znaleźć w sklepie konopnym ChillMedic. Oferujemy młynki metalowe, aluminiowe, manualne, z korbką, elektryczne i wiele, wiele innych. Odpowiednie przygotowanie ziół przed ich spożyciem zapewnia wydobycie z nich stu procent wartości, a tym samym znacząco wpływa na ich efektywność i jakość.